Witajcie Zaklinacze!

Mamy dla was same dobre wiadomości. Najważniejsza z nich to, że wszystko idzie zgodnie z planem i gra ukaże się we wrześniu.

Nieodzowny dla gry element, czyli karty, drukują się dosłownie, gdy to czytacie. Dłuższą chwilę temu Bartosz i Tomek dostarczyli komplet ilustracji. Wystarczyło nam czasu, żeby wybrać najmniej widowiskowe karty i je poprawić – niektóre dostały całkiem nowe ilustracje. Spojrzeliśmy również świeżym okiem na oprawę graficzną i wprowadziliśmy subtelną zmianę: szarfa z nazwą karty i światło padające na okucia ikon ma teraz kolor dopasowany do kolorystyki talii. Naszym zdaniem wygląda super!

karty1

Nadrobiliśmy też temat, który wisiał nad nami od dłuższego czasu, czyli rewersy kart. Postanowiliśmy, że odwroty kart również będą w kolorach talii. Dzięki temu będziecie mogli wygodnie segregować karty po rozgrywce. Na odwrotach znajdziecie jeszcze jeden szczegół: oznaczenie kart do wariantu dla dwóch graczy. Właśnie do rozgrywki na dwóch graczy otrzymaliśmy najwięcej uwag. Wariant polega na wykorzystaniu połowy kart z każdej talii i połączeniu czterech krain. Dzięki temu gra jest znacznie ciekawsza i zróżnicowana.

rewersy1

(Tak, pozwala to przewidywać w ograniczonym zakresie nadchodzącą kartę, ale ma to marginalny wpływ na balans gry.)

Co dalej? Pudełka są już po akceptacji i zaczynają się drukować. Tak samo jest z kompletem żetonów kryształów i ran. Te przygotowaliśmy w różnych nominałach (i rozmiarach) dla wygody liczenia i stosowania w grze.

zetony1

Jeden temat jeszcze wisi nad nami. Mianowicie skład instrukcji do druku. Wielokrotnie przepisywaliśmy i poprawialiśmy ją. Mamy poczucie, że udało nam się ustalić jej ostateczną treść – możecie przeczytać ją tutaj w wersji roboczej. Na dniach pojawi się wersja złożona w estetycznej oprawie graficznej.

W związku z powyższym chcieliśmy rozpocząć przedsprzedaż Zaklinaczy. W ramach przedsprzedaży możecie nabyć grę za 89 zł. Po oficjalnej premierze Zaklinacze dostępni będą w cenie 99 zł. Wysyłka przedsprzedaży ruszy po zakończeniu wysyłki egzemplarzy ufundowanych na wspieram.to.